• Головна
  • Офіційну угоду про партнерство та співробітництво підписали трускавець та турецький Кемер
08:33, 21 жовтня 2021 р.

Офіційну угоду про партнерство та співробітництво підписали трускавець та турецький Кемер

Офіційну угоду про партнерство та співробітництво підписали трускавець та турецький Кемер, фото-1

19 жовтня у муніципалітеті міста Кемер (Республіка Туреччина) відбулося підписання офіційної угоди про партнерство та співробітництво між Кемером та Трускавцем. Документ підписали міські голови Неджаті Топалоглу та Андрій Кульчинський. В урочистостях взяли участь:

- з турецької сторони: губернатор Кемера Юджель Ґеміджі, заступник мера Кемера Емін Ґюль, депутати Кемерської міської ради Емрах Айхан, Хасан Алі Аджар, Ферхан Фідан, Ісмаїл Ака та Рамазан Кал, Президент Кемерської асоціації готелярів та туристичних операторів (KETOB) Дінчер Сарикая, Президент Фонду сприяння розвитку Кемерського регіону (KETAV) Волкан Йорулмаз, президент Асоціації бізнесменів Кемеру (KEMİAD) Різа Сюнмез, турецькі журналісти,

- з української сторони: консул України в Анталії Емір Рустамов, голова Асоціації курортів України, радник голови Львівської ОДА та міського голови Трускавця Юрій Котик, керуюча справами Трускавецького міськвиконкому Олена Петранич, депутат Трускавецької міської ради Сергій Чурбанов.

Договір про співпрацю та партнерство між Кемером та Трускавцем передбачає співпрацю в деяких галузях з метою покращення відносин між Україною та Туреччиною. У рамках підписаного документу планується співпраця у сферах освіти, спорту, туризму, культури та мистецтва, промисловості, торгівлі та підприємництва. Співпраця між двома містами сприятиме подальшому розвитку взаємодії на рівні міст і регіонів України та Туреччини, - наголосив консул України в Анталії (Республіка Туреччина) Емір Рустамов.

Нагадаємо, що Меморандум про співпрацю між Трускавцем та Кемером був підписаний 25 грудня 2019 року у Трускавці. Тоді до Трускавця окрім мера Кемеру Неджаті Топалоглу приїжджали представники Робочої групи з питань співпраці міста Львова з містами Турецької Республіки Ерхан Юксель, Фатіх Айдин, Юрій Котик та Ірина Джиговська. Турецьке законодавство дозволяє підписувати угоди про партнерство виключно за згодою Міністерства внутрішніх справ Турецької Республіки, тож потрібен був час для отримання такої згоди.

Пандемія коронавірусу призупинила офіційний процес партнерства між Кемером та Трускавцем, проте сторони активно спілкувалися та консультувалися в неформальній площині в онлайн-режимі. Підписання офіційної угоди про співпрацю завершило шлях дипломатичного налагодження стосунків і поклало старт взаємовигідному співробітництву в різних сферах господарки, туризму, освіти та культури.

«Досвід Туреччини в сфері медичного туризму для нас є дуже цінним, адже Трускавець є профільним бальнеологічним курортом. Відтак наше завдання – поглиблювати нашу співпрацю. У Кемері ми бачимо не конкурентів, а партнерів, і наша співпраця повинна бути взаємовигідною. На нашому курорті ми лікуємо та оздоровлюємо людей, натомість Кемер приваблює морем, сонцем та горами. У нас більшість закладів – санаторії, котрі функціонують цілорічно, в Кемері ж дужче залежать від сезону. Але я бачу великі перспективи, бо і нам є чого повчитися у наших турецьких друзів, і водночас маємо що запропонувати їм. Я вдячний всім, хто доклався до того, щоб цей договір сьогодні був підписаний», - зазначив під час свого виступу міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Кемер – місто в Туреччині із населенням 43 тисячі осіб. Щороку його відвідує близько 5 мільйонів туристів, в тому числі 400 тисяч – з України. Це перше місто в Туреччині, з яким Трускавець підписав партнерську угоду. Наступним може стати півмільйонний Ерзурум, делегація якого відвідувала Трускавець у травні 2021 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...