• Головна
  • На Львівщині реалізують «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»
21:51, 12 жовтня 2021 р.

На Львівщині реалізують «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

На Львівщині реалізують «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», фото-1

В Україні реалізовується проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». На Львівщині до його реалізації залучений Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області. Власне, завдяки цьому проєкту неповнолітні правопорушники, взявши участь у медіації, мають шанс бути звільненими від кримінальної відповідальності.

Зазначимо, що існують важливі передумови. Так, обов’язково повинна бути потерпіла сторона – особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди. Неповнолітній вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин і визнає його факт вчинення – це не менш важлива передумова, яка дає можливість йому взяти участь у цій програмі. Більше того, він та його офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники) і потерпілий чи потерпілі повинні дати згоду на участь у програмі.

Далі процедура є такою: між неповнолітнім та потерпілим укладається медіаційна угода, відбувається відшкодування завданих збитків, неповнолітній проходить усі передбачені ресоціалізаційні заходи, працюючи з психологом.

Успішне проходження дитиною усіх етапів програми відновного правосуддя дає їй шанс бути звільненою від кримінальної відповідальності.

За статисткою у 2020 року за рішеннями судів 84 неповнолітніх, які взяли участь у цій програмі, звільнено від кримінальної відповідальності.

***

Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

А наразі інформуємо, що за необхідності звертайтеся у зручний для Вас спосіб:

- зателефонувавши: тел. 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), тел. 0971818351 (Трускавецьке бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03

- надіславши запит в месенджер нашої фейсбуксторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

- надіславши листа на одну з адрес електронної пошти: е-mail: [email protected] (Стрийський місцевий центр), [email protected] (Трускавецьке бюро)

- завітавши до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Трускавець, площа. Чорновола, 2.

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...