• Головна
  • Історико-мистецький проєкт "Великий Тускавець" розпочався в Музеї міста-курорту
15:43, 20 вересня 2021 р.

Історико-мистецький проєкт "Великий Тускавець" розпочався в Музеї міста-курорту

Історико-мистецький проєкт "Великий Тускавець" розпочався в Музеї міста-курорту, фото-1

Друк Адміністративна реформа в Україні відбулась і ми всі стали її учасниками. Минає рік з того моменту, як громади об’єднались і стали господарювати разом. За цей час Трускавець набув не лише нових географічних обрисів, а й збагатився культурою, історією, традиціями, які плекають мешканці сіл територіальної громади.

Власне з нагоди річниці адміністративно-територіального об’єднання Музей міста-курорту Трускавця проводить цікавий історико-мистецький проєкт «Великий Трускавець. Ретроспектива - Перспектива». Сьогодні перший захід в рамках проєкту, а відкриває його громада села Доброгостів.

Галина Коваль, директорка Музею міста-курорту Трускавця розпочала презентацію зі слів відомого чеського кінорежисера «Не кричи про увесь світ, а розкажи про своє село так, щоб про нього почув увесь світ». Цей вислів став символічним девізом всього проєкту, який покликаний розкрити найкращі сторони різноманітного життя та історії сіл Трускавецької МТГ.

З перших хвилин презентації, яку провела Галина Васьків, директор Народного Дому Доброгостова, в кожному слові, чи пісні відчувалась велика повага до свого дому, своєї землі, історії, свого коріння. Чого лише вартий вислів «Село моє, мій Доброгостів рідний, тебе, стараюсь бути гідною», який вже став народним. Так говорять люди, які направду пишаються рідним селом, як українці, християни, патріоти. А гордитись є чим, адже в Доброгостова 500-літня історія. Це земля таких видатних людей, як Боберський Іван — український педагог, організатор сокільсько-січового руху, автор назви «Пласт», сприяв становленню Пласту; Альфред Броневський — польський архітектор; Гарасам'як Іван — український педагог, філософ, журналіст, поет, організатор та перший завідувач кафедри українознавства Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка. Про них й інших відомих постатей, в історичному екскурсі, розповіли члени шкільного товариства Доброгостова під керівництвом Ганни Федорівни Гундер, вчительки історії, завідувачки місцевого краєзнавчого музею.

Є припущення, що назва села походить від словосполучення - добре гостять, однак, це не єдина версія, яку можна знайти в історичних довідках. Та, саме ця найбільше припала до душі мешканцям Доброгостова, і, це не дивно, адже вони віртуози гостинності. У перервах між історіями з минувшини глядачів тішили мистецькими композиціями ансамблі «Галичанка» народного дому та «Перевесло» музичної школи Доброгостова. І це стало яскравим підсиленням всіх сердечних слів, які були сказані про Доброгостів. Так, тепер ми одна велика громада і нам є чому вчитись одне в одного й пам’ятати, що у нас спільне майбутнє. Власне, такі зустрічі спонукають знаходити порозуміння.

«Ми не йдемо протоптаними стежками, а ми самі малюємо для себе карту із дороговказами, а це кропітка робота кожного з нас. У своїй роботі, для розвитку громади, я можу назвати позитивний досвід галузі культури. Вражає те, як вони швидко зорганізувались, знайшли спільну мову, усвідомлюючи велику відповідальність. Так труднощі є, але разом ми неодмінно розвиватимемо нашу громаду», - зазначив Святослав Стефанків, обласний депутат, заступник міського голови Трускавця.

Нагадаємо, що проєкт «Великий Трускавець» триватиме до 24 жовтня, а вже 26 вересня презентуватиме себе громада села Модричі. Тож зустрінемось на тому ж місці, в той самий час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...