• Головна
  • Мережу закладів загальної середньої освіти затвердили у Трускавецькій громаді
22:02, 7 вересня 2021 р.

Мережу закладів загальної середньої освіти затвердили у Трускавецькій громаді

Мережу закладів загальної середньої освіти затвердили у Трускавецькій громаді , фото-1

На засіданні виконавчого комітету Трускавецької міської ради затвердили мережу закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти та закладів позашкільної освіти Трускавецької територіальної громади на 2021-2022 навчальні роки. Цього року новий навчальний рік розпочнеться у восьми школах. Три навчальні заклади у Трускавці та чотири в кожному селі громади. Як розповів доповідач Руслан Гуняк, головний спеціаліст відділу освіти територіальна громада Трускавця налічує 3501 учня, а це 157 класів. Найбільш наповненою є СЗШ № 1 – 29 класів – 765 учнів, найменше учнів (39) у Станильський ЗЗСО, які розподілені у чотирьох класах. Тут все залежить від населеності району. У трьох навчальних закладах відкриті інклюзивні класи: НВК “СЗШ № 2 – гімназія”, СЗШ №3, Доброгостівський ЗЗСО, Уличненський ЗЗСО.

Загалом керівники міста, зокрема, Микола Федоричак, начальник фінансового управління зауважив, що формування такої мережі потребувало зусиль, але сьогодні маємо позитивний результат. Як і торік освітня галузь не потребує окремих дотацій з міського бюджету на оплату праці вчителям (а це від 2 до 5 млн грн щорічно, впродовж 4-х років).

Кардинальні зміни в освітній сфері відзначив Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця. Поряд з розвитком курортної галузі розвивається й інфраструктура для комфортного проживання кожного трускавчанина. «На фоні підвищення соціально-економічних показників за останні роки наше місто все частіше обирають для життя молоді сім’ї. Внаслідок внутрішньої міграції населення у Трускавці збільшується, лише за останні два роки на 2000 осіб. В результаті, більше учнів хочуть вчитись у трускавецьких школах, тож і освітня мережа збалансована, кожен клас укомплектований, тому видатки на зарплатню повністю покриває державна субвенція. Є можливість не лише зберегти колективи трускавецьких закладів, а й тих, які залишились працювати в сільських школах. Більше не постає питання закриття якоїсь зі шкіл, як це було у 2011-2012 з трускавецькою СЗШ №3», - каже Андрій Кульчинський.

Згідно з новим рішенням у Трускавці відкриють 2 логопедичні пункти на базі першої, другої та третьої трускавецьких шкіл. Крім того, для учнів 5-11 класів вводять курс із плавання на уроках фізичної культури, які проводитимуться у ДЮСК “Спортовець”. В дошкільних навчальних закладах працюватиме 53 групи, в тому числі 10 спеціальних груп , три інклюзивні та дві з короткотривалим перебуванням. У позашкільний час діти зможуть відвідувати Будинок учнівської творчості де функціонуватимуть 36 гуртків. У ДЮСК “Спортовець” відкрито 8 спортивних секцій.

Також, рішенням виконкому затвердили графік викладання в школах предмету «Захист України», (попередні назви - «ДПЮ», «Захист Вітчизни»), який включили в навчальний курс з метою покращення патріотичного виховання юнаків їх моральної та фізичної підготовки до служби у збройних силах України (згідно з Наказом Президента).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...