• Головна
 • Трапився випадок отруєння чадним газом на Львівщині:про основні правила техніки безпеки нагадуємо
11:00, 10 серпня 2021 р.

Трапився випадок отруєння чадним газом на Львівщині:про основні правила техніки безпеки нагадуємо

За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, напередодні, 8 серпня, у Дрогобичі стався нещасний випадок. У власному помешканні отруїлась, ймовірно чадним газом, 30-літня жінка.

У результаті, потерпілу у стані середнього ступеня важкості шпиталізували у Дрогобицьку центральну районну лікарню. Працівники газової служби перекрили подачу газу до цієї квартири.

Чадний газ неможливо відчути або побачити, оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору, не є подразливим. Разом з тим він легко змішується з повітрям, а також без перешкод розповсюджується. На присутність чадного газу можуть вказувати кіптява, задимленість, жовтий колір полум’я.

Потрапляючи в кров людини, чадний газ зв’язується з гемоглобіном, утворюючи сполуку, яка блокує передачу кисню до тканин організму. Як наслідок – виникають головний біль, задуха, стук у скронях, запаморочення, біль у грудях, сухий кашель, нудота, блювання, зорові та слухові галюцинації, підвищений артеріальний тиск. У важких випадках – параліч, судоми, втрата свідомості та, як наслідок, смерть протягом 3 хвилин.

Аби уберегти своє життя та здоров’я від отруєння варто дотримуватись простих правил техніки безпеки. Насамперед необхідно:

 • не рідше одного разу на 3 місяці перевіряти справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті (наприклад, за допомогою листочка паперу або полум’я свічки);
 • не рідше одного разу на рік запрошувати представника компанії-постачальника газу для контролю стану газової колонки, котла та плити;
 • вимагати від балансоутримувача будинку проводити профілактичні огляди димоходів не рідше разу на рік (для димоходів опалювальних печей, газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно. Для обладнання, яке працює постійно – двічі на рік);
 • регулярно провітрювати квартиру.

Також, дієвим способом вберегти себе та своїх рідних від отруєння чадним газом є встановлення в помешканні побутового датчика-сигналізатора чадного газу. При отруєнні чадним газом необхідно:

 • викликати швидку допомогу, вивести отруєну людину з приміщення, насиченого чадним газом;
 • перевірити у непритомної людини прохідність дихальних шляхів (очистити ротову порожнину від виділень, мокроти, блювотних мас);
 • непритомну людину покласти на бік у безпечній позі, слідкувати, щоб голова не була закинута;
 • дати постраждалому кисень (забезпечити доступ свіжого повітря, відкрити вікно);
 • при відсутності дихання провести штучне дихання;
 • при відсутності ритмічної серцевої діяльності – непрямий масаж серця. Пам’ятайте, що постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження життя людини!

http://www.tmr.gov.ua/press-center/news

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавец
live comments feed...