• Головна
  • Щоб уникнути укусів плазунів,жителів Львівщини закликають бути обачнішими.
17:15, 4 серпня 2021 р.

Щоб уникнути укусів плазунів,жителів Львівщини закликають бути обачнішими.

Від початку цього року у Львівській області зареєстрували 30 випадків госпіталізації людей з діагнозом ­ укус змії, з них - 9  дітей. Останній випадок трапився напередодні, 3 серпня, повідомили у департаменті з питань цивільного захисту.

Близько 17:00 год, в стані середнього ступеня важкості у Турківську Центральну районну лікарню доставили 60-річну пацієнтку, яку в праве передпліччя вкусила змія. Відомо, що жінка - мешканка села Верхнє Гусине, що на Самбірщині.

До слова, на Львівщині поширена небезпечна отруйна змія - ­гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах.

Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 10­15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступати.

Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани та заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

Вираженими симптомами після укусу змії є загальна слабкість, зниження тиску, задишка, запаморочення, набряк та запалення лімфатичних вузлів.

Медики наголошують на важливості домедичної допомоги. Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись. Місце укусу необхідно звільнити від одягу чи взуття та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати. Також, при можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід.

http://www.tmr.gov.ua/press-center/news

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавец
live comments feed...