• Головна
  • Відновити волосся після хіміотерапії реально
Новини компаній
10:33, 7 травня 2021 р.

Відновити волосся після хіміотерапії реально

Новини компаній

Випадання волосся - одне з найбільш частих ускладнень після хіміотерапії. Для багатьох онкологічних хворих втрата волосся після хіміотерапії є серйозним тягарем і джерелом стресу. Згідно з дослідженнями, 47% пацієнтів, що проходять онкологічне лікування, вважають облисіння найбільш травматичним аспектом хіміотерапії. Щоб ефективно відновити ріст волосся після хіміотерапії необхідно звернутись за кваліфікованою допомогою до лікаря трихолога. 

Що відбувається з волоссям після хіміотерапії

Суть дії цитостатиків полягає в руйнуванні клітин, що швидко діляться, тому волосся після хіміотерапії (а точніше волосяні фолікули) стають однією з основних жертв хімічного протиракового лікування. Близько 85% всіх клітин матриксу волосся знаходяться в безперервній фазі поділу. Під дією цитостатиків, приблизно через два-чотири тижні волосся починає інтенсивно випадати з волосяних цибулин. Випадання волосся може торкнутися не тільки голови, але і волосся на обличчі, кінцівках, і під пахвами. Волосся після хіміотерапії може випадати поступово або масово.

Волосся, пошкоджене хімічними речовинами, стає тонким, сухим і рветься поблизу шкіри голови. Випадання волосся може бути більш повільним або менш інтенсивним при використанні низьких доз хіміотерапії. Однак, пам'ятайте, що випадання волосся залежить в першу чергу від типу використовуваних цитостатиків, дози і тривалості терапії, але після її завершення волосся почне рости знову. На думку лікаря лікаря трихолога М. Новосільської повернення волосся до того стану, в якому воно було до хвороби, - лише питання часу і правильного догляду.

Догляд за волоссям після хіміотерапії

Перед лікуванням варто скористатися послугами перукаря і зробити собі коротку, легку і просту в укладанні зачіску. Таким чином, ви не тільки не піддасте волосся впливу хімікатів, але і візуальний об'єм волосся, які випадуть пізніше, буде менше. Під час хіміотерапії пацієнти, в основному жінки, використовують перуки з синтетичного або натурального волосся. Можна зробити те ж саме, якщо волосся не відростає після лікування, але це тимчасове рішення, тому важливо дізнатися, як відновити ріст волосся.  Практикуючий лікар трихолог М. Новосільська - власниця мережі клінік естетичної медицини Мирослави Новосільської  рекомендує з метою відновлення волосся:

  • Використовувати тільки м'які шампуні і кондиціонери, розроблені спеціально для людей, що проходять хіміотерапію;
  • Розчісувати волосся м'якою щіткою замість гребінця;
  • Дбати про захист шкіри голови влітку за допомогою головних уборів і не проходити процедури фарбування протягом шести місяців після закінчення терапії.
  • Про застосування будь-яких трав'яних зборів, загальнозміцнюючих препаратів і харчових добавок завжди слід проконсультуватися з лікарем трихологом;
  • Дієта також важлива в догляді за волоссям. Під час хіміотерапії варто скористатися порадою дієтолога, який підготує для пацієнта меню, багате білковими продуктами, маслами і овочами.

Якщо у вас випадає волосся після хіміотерапії варто звернутися до спеціаліста. Лікар трихолог огляне шкіру голови і волосся за допомогою трихоскопу що дозволить в подальшому підібрати відповідні терапевтичні препарати. 

Через хворобу і хіміотерапію дуже важко забезпечити змучений організм потрібною кількістю поживних речовин. Тому при цьому методі лікування, правильне харчування стає невід'ємною частиною лікування. Харчування під час хіміотерапії є дуже важливим і ключовим фактором, який впливає на успіх в боротьбі з раком, а також на одужання після хвороби. Однак, як з'ясовується, іноді недостатньо збалансованої дієти, і тому потрібно використовувати додаткове джерело поживних речовин - лікувальні харчові препарати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...