Вже при Зеленському «Укроборонпром» продовжив закупки у компанії Снинарчука

Вже при Зеленському «Укроборонпром» продовжив закупки у компанії Снинарчука

Син Гладковського торік став фігурантом скандалу з розкрадань на підприємствах «Укроборонпрому»

Державне підприємство «Укроборонсервіс», яке входить до складу «Укроборонпрому», замовило в «Автоскладального заводу №1» шість бронемобілів за 44,49 млн грн. Цей завод входить до складу компанії «Богдан Моторс», яку очолює Олег Гладковський. Торік син Олега Гладковського став фігурантом скандалу з постачання підприємствам «Укроборонпрому» неякісних контрабандних запчастин до військової технікки.

Як повідомили «Наші гроші» з посиланням на систему електронних державних закупівель ProZorro, угоду уклали 30 вересня. Шість броньованих військових автомобілів по 7,42 млн грн кожен «Автоскладальний завод №1» має поставити до 20 листопада.

Згідно з документами, аванс у сумі 70% «Укроборонсервіс» зобов’язався сплатити протягом десяти банківських днів після підписання угоди, а решту – упродовж місяця після поставки. Інших деталей у звіті про укладення договору немає.

«Укроборонсервіс» є дочірнім підприємством державної компанії «Укрспецекспорт» зі складу держконцерну «Укроборонпром». Серед усієї іншої продукції воно виготовляє мобільні мінометні установки «Барс-8ММК» та машини артилерійської розвідки «Барс-8АР» на базі легкого бронемобіля «Барс-8».

Бронемобіль «Барс-8» на платформі пікапа Dodge Ram виготовляє корпорація "Богдан" у Черкасах спільно з «Науково-виробничим об’єднанням «Практика» Олега Висоцького.

«Барс-8» має протимінний і балістичний захист за стандартом STANAG 4569 Level 2 та перебуває на озброєнні з 2020 року.

Співвласником «Богдан Моторс» раніше був екс-президент Петро Порошенко. Нині компанія належить його бізнес-партнеру Олегу Гладковському (Свинарчуку), колишньому першому заступнику секретаря РНБО.

Минулого року його син Ігор Гладковський з друзями фігурував у скандалі з постачанням на підприємства «Укроборонпрому» неякісних російських комплектуючих за завищеними цінами.

Джерело

Коментарі