• Головна
  • На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе
09:33, 4 жовтня 2020 р.

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе

На Халактирському пляжі неподалік міста Петропавлівськ-Камчатський (РФ) у воду Тихого океану вилилися тонни нафти та поки що невпізнаних хімічних сполук, які вбивають все живе. Трупи тварин хвилі виносять на берег, а люди, які наважилися скупатися у воді, скаржаться на проблеми зі здоров'ям.

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе, фото-1

Першими забили на сполох спортсмени, що займаються серфінгом. На особистій сторінці у Facebook географ і адміністраторка школи серфінгу Snowave Kamchatka Катерина Диба написала про те, що вода у Тихому океані змінила колір, а у людей, які контактували з нею, почали набрякати очі.

“Найчистіша вода на Халактирському пляжі стала небезпечною для людей. Уже кілька тижнів всі серфери мають проблеми з очима після повернення з води. Білий серпанок, погіршення зору, сухість. Дере горло. У багатьох була нудота, слабкість, висока температура”, - написала Катерина.

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе, фото-2

Географ додала, що результати лабораторних аналізів показали показали перевищення вмісту нафтопродуктів в 4 рази і фенолу в 2 рази. 

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе, фото-3

Катерина Диба також припустила, що витік нафти у Тихий океан міг статися під час військових навчань, які нещодавно проходили поблизу узбережжя Петропавлівська-Камчатського.

Місцевий мешканець Камчатки та засновник Snowave Surf School Андрій Морозов 29 вересня в Instagram опублікував відео, на якому видно, як масна нафтова пляма розпливається акваторією. А океанський прибій виносить на берег мертвих тварин. 

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе, фото-4

Тим часом Міндовкілля Камчатського краю 3 жовтня опублікувало відео із підписом, що, мовляв, із водою на Халактирському пляжі все добре і трупів тварин на берегу ніхто не бачив.

Тихоокеанський флот також вже заявив, що не причетний до забруднення води на Камчатці. А інформацію про екологічне лихо за їх словами розповсюджують “закордонні джерела”. 

На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе, фото-5

Однак, у експертів інша думка.

“Забруднення Тихого океану в районі Халактирського пляжу - це екологічна катастрофа. Цей пляж - один із кращих в Росії для серфінгу і одна з головних визначних пам'яток краю, однак поряд з ним проводяться військові навчання і постійно присутній фактор впливу на природу з боку військової техніки”, - сказав керівник кліматичного проекту “Грінпіс” в Росії Василь Яблоков.

Також висуваються версії про витік нафтопродуктів із комерційного танкера, витік отрутохімікатів із могильника поблизу вулкана Козельський та про природне забруднення у результаті сейсмічної активності у Камчатському регіоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Якій партії ви готові віддати свій голос?
проголосувало 286 відвідувачів
"ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"
46,5%
"САМОПОМІЧ"
9,8%
"УДАР"
7,7%
"СИЛА І ЧЕСТЬ"
2,4%
"СЛУГА НАРОДУ"
8,4%
"ПРОПОЗИЦІЯ"
0,3%
"УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА ПАРТІЯ"
3,5%
"СВОБОДА"
3,1%
"ВАРТА"
4,5%
"ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ"
3,1%
"ЗА МАЙБУТНЄ"
1,0%
"ПАТРІОТ"
0,0%
"ГОЛОС"
4,5%
"БАТЬКІВЩИНА"
2,4%
"НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС"
0,7%
"НАРОДНИЙ РУХ УКРАЇНИ"
1,4%
"ПАТРІОТИ УКРАЇНИ"
0,0%
"ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНИЙ СОЮЗ"
0,3%
"НАШ КРАЙ"
0,0%
live comments feed...