• Головна
  • У центрі Борислава є старовинна оселя-музей, будована без жодного цвяха
10:45, 19 серпня 2020 р.
1

У центрі Борислава є старовинна оселя-музей, будована без жодного цвяха

У центрі Борислава є старовинна оселя-музей, будована без жодного цвяха

Мабуть мало хто знає, але в самому центрі Борислава розташований справжній музей старовини – карпатська дерев’яна хата збудована без жодного цвяха понад 200 років тому. Сьогодні ця оселя «по-вінця» наповнена цікавими експонатами з приватної колекції.

Аби знайти цю хатинку треба пройти своєрідний квест. Хоч вона і розташована в самому центрі Борислава, однак про неї знають небагато навіть місцеві мешканці.

Будинок був збудований з ялинкових зрубів в Карпатах в селі Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області. Йому вже більше 200 років, і він був фактично найстарішим будинком в цьому селі. В 2013 році хатину було перевезено в м. Борислав. На одвірку досі збереглася стара табличка з колишньою адресою будинку польською мовою – Berezow Wyzny, 52.

Господар цієї унікальної хатини – житель Борислава Сергій Силантьєв сам там проживає. Він радо зустрічає туристів та пригощає кавою з особливим секретним інгредієнтом.

Експонати хати-музею – це велике хобі Сергія Володимировича. За його словами, жити в старовинному будинку було його мрією. Він не тільки реалізував її, але і серйозно захопився колекціонуванням різного роду старожитностей. В домі можна побачити старовинні речі побутового ужитку: оригінальні меблі 20-х, 30-х років, стародавні ікони і образи, колекцію глечиків, тарілок, інші кухонні приспосіблення.

Цьогоріч у травні подвір’я п. Сергія наповнилось ще однією будівлею – шпихліром, купленим і перевезеним з мікрорайону Губичі. Ця дерев’яна комора була побудована в 1861 році і була призначена для зберігання збіжжя. До сьогодні вона дуже добре збереглась і слугує теперішньому господареві як кімната-музей.

Власник етно-господи зібрав найрізноманітніші предмети старовини: жорна, бочки, куфер, лавиця, знаряддя для обробки льону та щітки для його вичісування, лопатка для віяння збіжжя, термос незвично великих розмірів, в якому носили їсти в поле, слюсарний верстат, сепаратор, ремісничі вироби, одяг, взуття, народні строї та ще багато цікавих експонатів.

У планах ентузіаста – відкриття музею ткацького ремесла, так як в його особистих зібраннях безліч експонатів, пов’язаних із ткацтвом, а також п. Сергій в перспективі планує зробити живий музей, де можна самому молоти зерно, товкти кутю, виткати пару рядків на ткацькому верстаті та інше - пише Бориславська міська рада.

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Макс
28 вересня 2020 р., 22:22
В Европе много старинных домов сохраняют, у нас же это редкость. Покупаю иногда на виолити ретро фото, так большинство мест, изображенных на них, вообще не узнать
Оголошення
live comments feed...