• Головна
  • Вибори до Трускавецької ОТГ вже незабаром: що маємо на старті змагань?
13:28, 13 серпня 2020 р.

Вибори до Трускавецької ОТГ вже незабаром: що маємо на старті змагань?

Вибори до Трускавецької ОТГ вже незабаром: що маємо на старті змагань?

Призначення 8 серпня 2020 року Центральною виборчою комісією перших виборів у територіальних громадах, зокрема, новоствореній Трускавецькій міській громаді,далоформальний старт місцевих виборів 25 жовтня цього року.

Що ж маємо на початку виборчих змагань?

Найголовніше те, що вперше  в  новітній історії України вибори будуть відбуватися , як  за новими виборчими правила, так й  за новим адміністративно-територіальним устроєм. Наскільки якісно вдасться провести виборчу кампанію, обравши  голову та депутатів місцевої ради, які будуть здатні працювати у новому правовому полі  фактично завершеної у примусовий спосіб адміністративно-територіальної реформи, зможемо спостерігати у найближчі місяці.

Проте вже із середини липня, коли набув чинності Закон України « Про внесення змін до деяких законодавчих актівщодо вдосконалення виборчого законодавства» можемо спостерігатикритику виборчих новел як таких, що ведуть до партизації місцевих громад.Не заперечуючи того, щоу цьогорічній виборчій кампанії  штучно  посилено  роль політичних партій, які у нас є або кількома лідерськими політичними проектами, або в переважній більшості інструментомвиборчих технологій (погляньмо хоча б склад Трускавецької міської територіальної виборчої комісії, затверджений ЦВК 10 серпня ц.р. – представники яких екзотичних для Трускавця партії рахуватимуть голоси?!), але будьмо відвертими та згадаймо про власний вибір на місцевих виборах 2015 року, які, у переважній ж більшості проходили за тими самими партійними списками.

Голова комісії – Савчин Мирослав Іванович від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", Заступник голови комісії – Швед Галина Богданівна від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", Секретар комісії – Білик Любов Іванівна від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ".

Члени територіальної виборчої комісії, затверджені Центральною виборчою комісією:

  • Веретко Ольга Зенонівна – від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина";
  • Вовчок Наталія Леонідівна – від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ";
  • Даниляк Ірина Леонідівна – від місцевої організації Політичної Партії "ГОЛОС" ;
  • Деркач Марта Ізраілівна – від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ СОЮЗ";
  • Дрога Тетяна Олександрівна – від місцевої організації Політичної партії "Народний Рух України";
  • Колеснікова Тетяна Іванівна, 1967 року народження – від місцевої організації Політичної партії "Духовна Україна";
  • Кунанець Олена Богданівна – від місцевої організації Політичної партії "Перемога Пальчевського";
  • Мищишин Володимир Володимирович, 1978 року народження – від місцевої організації Політичної Партії "ГОЛОС";
  • Ніклюдов Микола Ігорович – від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
  • Пономаренко Руслан Борисович – від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ";
  • Пядухов Микола Станіславович – від місцевої організації Політичної партії "За Майбутнє";
  • Свінціцька Оксана Андріївна – від місцевої організації політичної партії "Громадянська позиція";
  • Слободян Ольга Володимирівна – від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ";
  • Сов’як Алла Євстахіївна – від місцевої організації "Української партії";
  • Шеік Олександр Юрійович – від місцевої організації Політичної партії "Солідарність жінок України".

Не кажу вже про те, що політичні партії, які пройшли до Трускавецької міської ради за результатами тодішнього голосування повинні були відповідним чином працювати із виборцями весь час своєїкаденції, зрештою самі ж депутати мали б прозвітувати за майже 5 років роботи, не соромлячись своєї  партійної ідентифікації. Чи не так?!

Вкрай важливиммаєстати розуміння того, що голосування 25 жовтня 2020 року за голову та депутатів Трускавецької міської ради не є автоматичними перевиборами міських посадовців каденції 2015 року!

Так, у м.  Трускавці  зареєстровано тільки  16,2 тис із 24,5 тис. виборців цілої громади, а решта – сільські мешканці, яких проживають найбільшеус. Уличне(2761),с. Доброгостів(2565), с. Орів (1262),с. Модричі(1026) та с. Зимівка (143), котрі цілком природньо відчувають небезпеку бути поглинутими містом із постійними конфліктами старих політико-бізнесових «кланів».

Одночасно й самі мешканців адміністративного центру нової ОТГ теж втомилися від політичних ігор останнього десятиліття та прагнуть знайти альтернативуміським можновладцям каденцій 2010 та 2015 років.

І чи не вирішальниму прагненні реальних змін може стати позиція мешканців сіл, яких позбавили право обирати своїхнаселених пунктів, які після 25 жовтня 2020 року будуть призначатися міською радою за пропозицією голови громади.

Переконаний, що ця законодавча новела ще більше активізує виборчий процес та у кінцевому підсумку матимемо понад десятоккандидатів на голову Трускавецької громади та не менше партійних списків, які боротимуться за 26 депутатських місць у новообраній раді .

Василь Гулай

Василь Гулай

Василь Гулай,д. політ. н. професор, голова ГО «Центр інформаційно-комунікативного менеджменту»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...