• Головна
  • З серпня Україну поділять на зони, - "червону" обмежать постами
14:51, 29 липня 2020 р.

З серпня Україну поділять на зони, - "червону" обмежать постами

З серпня Україну поділять на зони, - "червону" обмежать постами

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що з 1 серпня Україна буде поділена на чотири зони. Регіони з великою кількістю хворих на Covid-19 відділять постами, тож перетин кордонів адміністративних одиниць, які віднесені до «червоної» буде обмежений.

Про це він розповів під час брифінгу 29 липня, відповідаючи на запитання, яким чином функціонуватиме карантин з 1 серпня і якщо країну поділять на зони, то як можна буде їздити між районами та областями, зокрема, якщо частина з них буде у «червоній» зоні, а частина – у «зеленій».

За його словами, які процитувало «Суспільне», з 1 серпня буде розподіл країни на чотири зони – «червону», «помаранчеву», «жовту» і «зелену». Для кожної з цих зон діятимуть різні обмеження. Найм’якшими вони будуть у «зеленій» зоні. Там обов’язковим є виконання усіх правил карантину, які встановлені в країні – масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептика.

«Щодо масових заходів - не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися у кількості місць, які визначені у технічних характеристиках того чи іншого транспортного засобу», – передала слова Степанова агенція «РБК-Україна».

«Що стосується перетину межі між “червоною” і “зеленою” зонами, то буде обмежений рух міського транспорту, міжміського транспорту. Звичайно у такому випадку встановлять відповідні пости на перетині між “червоною” та “зеленою” зонами», – сказав Степанов.

«Також хочу наголосити, що ми робимо це на рівні адміністративно-територіальних одиниць. Тобто це або місто, або район - все буде достатньо чітко визначено. Ми намагаємося зробити більш зручною нашу нову реальність, у якій ми сьогодні живемо», – зазначив міністр.

Степанов запевнив, що МОЗ уже має чіткі критерії, як будуть визначатися зони. За словами міністра, є чотири критерії, і якщо один з них перевищений п'ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш м'якої зони до більш суворої.

Він додав, що вся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ.

Нагадаємо, нові правила адаптивного карантину діятимуть з 1 до 31 серпня.

Як повідомляв ZAXID.NET, у регіонах, які увійдуть до «зеленої» і помаранчевої зони, з 1 серпня МОЗ дозволить роботу дитячих таборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...