• Головна
  • Через паводки в Західних областях ввели надзвичайні заходи безпеки
Негода
09:10, 23 червня 2020 р.

Через паводки в Західних областях ввели надзвичайні заходи безпеки

Негода
Через паводки в Західних областях ввели надзвичайні заходи безпеки

В Івано-Франківській та Чернівецькій областях через різке погіршення погодних умов та сильні дощі почались сильні паводки. Оголошено другий – помаранчевий рівень небезпеки.

Сьогодні, 23 червня, в Карпатах і на Прикарпатті знову очікуються сильні дощі. Рятувальники попереджають про підйом рівнів води у річках.

На місці працюють рятувальники та поліцейські, які проводять повітряний та наземний моніторинг місцевості, проводять евакуацію людей із аварійних будинків, доставляють їжу та воду. На місце направлено гелікоптер ДСНС, працює оперативний штаб.

«У епіцентрі негоди опинилися 31 житловий будинок і 37 господарств. Задіяно 123 поліцейських та 120 рятувальників, а також 62 одиниці службової техніки".

Ситуація змінюється щохвилини. Сьогодні вранці до регіону мали прибути додаткові сили поліції, рятувальників і гвардійців.

У Чернівецькій області через сильні дощі піднявся рівень води в річках Прут, Черемош та Брусниці. Також розмиті автодороги та підтоплені мости у 7 населених пунктах Вижницького, Путильського та Кіцманського районів. У селі Банилів Вижницького району частково зруйнована дамба. Місцевих мешканців правоохоронці попереджають про можливе відселення з небезпечної зони. До ліквідації наслідків негоди залучено 10 одиниць техніки та 55 співробітників ДСНС, а також 12 поліцейських.

Часткових затоплень зазнали сільгоспугіддя на Львівщині та Франківщині.

Сьогодні, 23 червня, в Карпатах і на Прикарпатті знову очікуються сильні дощі. Рятувальники попереджають про підйом рівнів води у річках.

Про це повідомила прес-служба ДСНС.

Зазначається, що у звязку з вiдновленням значних та сильних опадiв, 23 - 24 червня гiрськiй частинi басейну рiчки Прут та в басейнi рiчки Сiрет на спадi попередньої очiкується формування наступної хвилі дощового паводку з пiдйомами рiвнiв води на 1,0 - 2,0 метра.

У мiсцях сильних опадiв можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку, в гiрських районах iснує загроза сходу селiв. Очікується вихiд води на заплаву та початкове затоплення сільськогосподарських угiдь.

Крім того, 23 червня на річках Карпатського регіону (басейни річок УжЛаторицяТисаПрутСіретДністер), р.Вишня (басейн Сяну) та притоках Дністра у Тернопільській і Хмельницькій областях, продовжаться підйоми рівнів води на 0,5-1,5 метра, на окремих ділянках річок Прута та Дністра - до 2,0 - 2,5 метра над поточними відмітками.

В ДСНС попереджають, що при сильних зливах залишається ймовірність формування значного місцевого і схилового стоку, в гірських районах утворення локальних селевих потоків, що може мати негативні наслідки.

На окремих ділянках річок басейнів ДністраПрута, у нижніх течіях БоржавиСтароїЛаториціУжа можливий вихiд води на заплаву та досягнення відміток початкового затоплення сільгоспугідь, окремих прирiчкових госпоб'єктiв, автодоріг місцевого значення; у Чернівецькій області можливе затоплення об'єктів прикордонної служби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повінь #негода #дощ
live comments feed...