• Головна
  • По 12 годин у черзі: на пішому переході Шегині-Медика тисячі українців
На роботу
10:11, 11 червня 2020 р.

По 12 годин у черзі: на пішому переході Шегині-Медика тисячі українців

На роботу
По 12 годин у черзі: на пішому переході Шегині-Медика тисячі українців

На пішохідному переході у Шегинях українці, які їдуть на заробітки, чекають по півдоби, аби перетнути кордон. До трьох хвилин триває перетин української сторони, а от щоб потрапити на бік Польщі, доводиться стояти в черзі годинами.

На дорозі до пункту пропуску у Шегинях – групи людей з валізами. Їдуть українці із різних куточків країни, щоб потрапити до Польщі на роботу.

«Я там уже три роки працюю. А тут в Україні немає роботи, нема зарплати, от і все», – каже Катерина, яка приїхала з Дніпра.

Лічені хвилини біля українських прикордонників і подорожні вже на нейтральній території. А далі з'являється черга. Оскільки охочих потрапити за кордон є чимало, змушені стояти тут по 10-12 годин.

«Я не можу пройти цей кордон. Пускають по вісім людей на годину, що це робиться, люди добрі. Ми чекаємо вже більше 12 годин. За три години на місці ми не зрушили ні на метр», – пояснює Яна Доля із Запоріжжя.

Олексій працює водієм три роки. Їде знову на роботу, простояв у черзі 12 годин та змушений повернутися.

«Документа не вистачило. Ну зараз мені його вишлють і доведеться наново стояти», – каже Олексій із Харкова.

Польські прикордонники ретельно перевіряють документи та достовірність запрошень на роботу. Тим часом люди очікують у живій черзі, сидять або ж дрімають на валізах. До туалету ходять на українську сторону. Є вбиральні і у поляків, та їх на таку кількість людей недостатньо.

Пішохідний пропускний пункт «Шегині» відновив свою роботу із 16 травня.

«За цей час через державний кордон пропущено більш, ніж 60 тис. осіб як на вхід, так і на вихід. В середньому за добу пропускаємо від 2500 до 3000 осіб в обидва боки», – говорить начальниця прес-служби Мостиського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Джерело: Захід.нет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...