• Головна
  • Депутати пропонують вихід із кризи: друкувати гроші та роздавати українцям
"Розумні голови"
16:15, 10 червня 2020 р.

Депутати пропонують вихід із кризи: друкувати гроші та роздавати українцям

"Розумні голови"
Депутати пропонують вихід із кризи: друкувати гроші та роздавати українцям

Робоча група із народних депутатів довго радилась і придумала, на їхню думку, ідеальний варіант виходу із кризи - надрукувати 300 млрд грн та роздати українцям по 3 тисячі гривень кожному.

У Верховній Раді ініціювали заходи, які мали б підтримати громадян України та економіку загалом у кризовий час.

У комітеті підрахували, що макроекономічні показники дозволяють зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 млрд грн. По 100 млрд грн з цієї суми хочуть направити на три великі програми.

Перша – фінансова підтримка громадян з метою стимулювання попиту на продовольчі товари. Мова йде про тимчасові виплати українцям у розмірі 3 тис. грн на особу на період виходу з карантину та економічної кризи.

Друга – безкоштовне й безумовне кредитування малого та середнього бізнесу для виплати зарплат і збереження робочих місць. Бізнес цьому дуже зрадіє, погодьтесь.

Третя – частину грошей буде направлено на відновлення галузі електроенергетики та інвестиції у будівництво інфраструктури.

«Ми звикли боятися емісії коштів, яка викликає інфляцію, однак, саме страх втратити гроші стимулює людей витрачати кошти і таким чином фінансувати реальний сектор економіки», – йдеться у повідомленні прес-служби Верховної Ради.

Але ці 300 млрд грн нізвідки не візьмуться. Тому депутати пропонують їх просто надрукувати. Нагадаємо, право емісії грошей належить виключно Національному банку України, Останній ініціативу депутатів поки не коментує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...