• Головна
  • Україна відкриває пункти пропуску на кордонах з ЄС та Молдовою
Актуально
12:18, 30 травня 2020 р.

Україна відкриває пункти пропуску на кордонах з ЄС та Молдовою

Актуально
Україна відкриває пункти пропуску на кордонах з ЄС та Молдовою

З опівночі 29 травня Україна відкрила 66 пунктів пропуску з країнами ЄС та Молдовою, 56 залишаться закритими, зокрема на напрямку Росії та Білорусі. Про це повідомив прес-центр ДПСУ. Однак кордони зі сторони країн-сусідів поки залишаються закритими.

З опівночі 29 травня 66 пунктів пропуску з українського боку готові до оформлення громадян і транспортних засобів. Кожна суміжна з Україною сторона приймає рішення про відкриття пункту самостійно, тобто фактичний пропуск буде здійснюватися лише в тих пунктах, які відкриють також суміжні країни.

Державна прикордонна служба України поінформувала про відновлення роботи пунктів пропуску з українського боку в суміжні країни, зокрема країни ЄС та Республіку Молдова.

Тимчасово зачиненими залишаються 56 пунктів пропуску. До переліку пунктів пропуску, які поновлюють свою роботу невходять пункти пропуску на ділянках державного кордону з Білоруссю та РФ.

Що відбувається з кордонами сусідніх країн

За інформацією МЗС України, станом на 28 травня, кордони сусідніх з Україною держав залишаються закритими. В уряді Польщі заявили, що відкриття кордонів, закритих через пандемію коронавірусу, може відбутися 15 червня.

В Словаччині заборонено в’їзд іноземців з сусідніх країн, крім осіб, що мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання; припинено діяльність «малих пунктів пропуску» та залишено роботу лише «великих пунктів пропуску».

В Угорщині досі діють надзвичаний стан і заборона на в'їзд для іноземців. Така ж ситуація і в Румунії, де заборонено в’їзд іноземців, крім громадян держав-членів ЄС, ЄЕС та Швейцарії.

В Молдові також діє заборона на в'їд для іноземців, хоч і з винятками для окремих категорій.

Як повідомила ДПС України вже відновлено роботу таких пунктів пропуску:

«Мамалига-Крива» (залізничний, розташований у Новоселицькому районі Чернівецької області).

«Кельменці-Ларга» (залізничний, розташований у Кельменецькому районі Чернівецької області).

«Кельменці-Ларга» (автомобільний, розташований у Кельменецькому районі Чернівецької області).

«Сокиряни-Окниця» (автомобільний, розташований у Сокирянському районі Чернівецької області).

«Маяки-Паланка-Удобне» (автомобільний, розташований у Білгород-Дністровському районі Одеської області).

«Серпневе1 - Басараб‘яска» (автомобільний, розташований у Тарутинському районі Одеської області).

Важливо, що сьогодні в Україні ще діють карантинні обмеження щодо можливості в’їзду на територію країн іноземних громадян.

Про фактичне поновлення міжнародного руху в певних пунктах пропуску Державна прикордонна служба України буде оперативно інформувати на своїх ресурсах.

Інформацію можна дізнатися на інтерактивній мапі офіційного сайту Державної прикордонної служби України (https://dpsu.gov.ua/ua/map).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кордон #пропуск
live comments feed...