• Головна
  • Замість людей - роботи, або кому доведеться змінити професію
20:00, 4 травня 2020 р.

Замість людей - роботи, або кому доведеться змінити професію

В найближчому майбутньому люди, які мають тільки рутинні навички та можуть виконувати тільки однотипні завдання та монотонну роботу, зіткнуться з неабиякою проблемою, оскільки їх замінять роботи.

 Про це в інтерв'ю для сайту "Сегодня" говорить Ольга Купець - професор Київської школи економіки та консультант Світового банку.

"Все те, що можна автоматизувати - все буде замінено... Технологічний розвиток веде до перерозподілу робочих місць за типом навичок: все більший попит на розвиток когнітивних і м'яких навичок і все менше попиту на елементарні навички та фізичну роботу", - розповідає О. Купець.

Замість людей - роботи, або кому доведеться змінити професію, фото-1

Вона також зауважила , що  в Україні темпи автоматизацї повільніші, ніж в розвинених країнах, в яких робоча сила коштує набагато більше,  а технологічні зміни відбуваються швидше.

Через міграцію та зменшення кількості кваліфікованих працівників за кордон, українські роботодавці вже починають збільшувати зарплатню. Значний ріст витрат на оплату праці  спонукатиме їх на місце людей ставити машини, де це можливо. Прикладом є банківські установи або супермаркети: де замість касирів з'являються термінали самообслуговування. А ще кондукторів поступово замінюють автоматизовані системи, які приймають оплату.

"Якщо подумати, то чимало таких робочих місць може зникнути вже в найближчому майбутньому" - прогнозує О. Купець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#професії роботи автоматизація
live comments feed...