• Головна
  • Чи вистачить Львівщині апаратів ШВЛ? Невтішні факти
12:15, 21 березня 2020 р.

Чи вистачить Львівщині апаратів ШВЛ? Невтішні факти

Чи вистачить Львівщині апаратів ШВЛ? Невтішні факти

На брифінгу в.о. директора департаменту охорони здоров'я Андрій Васько повідомив, що у лікарнях Львівської області є 180 апаратів штучної вентиляції легень, які можна задіяти до надання допомоги пацієнтам, в тому числі із  коронавірусом.

Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

«Всі апарати є придатні для використання, звісно є апарати експерт-класу, є середнього та низького класу. Звісно кращий ефект від лікування є на апаратах найвищого класу. Ми маємо технічно старі апарати, давнього року випуску, але свою функцію як дихальний апарат вони виконувати можуть», - розповів Андрій Васько.

Він також повідомив, що область інтенсивно готується до великої кількості пацієнтів. В квітні Львівщина має отримати ще 60 апаратів ШВЛ. 

Отже, до кінця квітня в області буде 240 таких апаратів. Чи досить цього для всіх потребуючих в області з кількістю населення 2,5 млн?

З досвіду Китаю штучної вентиляції потребують 5 відсотків інфікованих коронавірусом хворих. 

Країни, що входять до числа найбільш економічно розвинених, стикнулись з гострою нестачею апаратів ШВЛ і зараз терміново намагаються масштабно вирішити цю проблему.

Для прикладу, в Італії ведуться переговори з виробниками автівок та автозапчастин Ferrari, Fiat Chrysler і Marelli щодо виготовлення електроніки для таких апаратів.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав долучитись до виробництва АШВЛ британських виробників.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо написав у Twitter:

"Наша країна зіткнулась із надзвичайною нестачею і нам потрібні апарати вентиляції легень якомога швидше - нам потрібні тисячі у цьому місті протягом наступних тижнів, - та звернувся до Ілона Маска з запитом на придбання апаратів штучної вентиляції легень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...