Детальний опис складу та властивостей Нафтусі: як пити воду у Трускавці

Бальнеологічний курорт Трускавець багатий своїми мінеральними водами. Вже багато років сюди приїздять люди з усієї України, а також Білорусі, Азербайджану, Росії, Польщі та інших країн. Нафтуся - одна з найвідоміших у світі назв мінеральної води природного походження. Влітку чи взимку, восени чи навесні курорт наповнений туристами, завдяки своїм багатим природнім дарам.

Першим джерело Нафтусі відкрив наближений до польського короля лікар Войцех Очко. Ескулап зафіксував спостереження про покращення здоров'я пацієнтів, які п’ють воду з трускавецьких джерел. Офіційне підтвердження хімічних властивостей та принципи роботи води в людському організмі надав біохімік Теодор Торосевич – він вивчив та описав лікувальні властивості вод багатьох водолікарень Галицького краю.

Джерела Нафтусі: де вони знаходяться?

На сьогоднішній день відомо про 9 скважин у Трускавці, з допомогою яких природна вода виходить на поверхню. Саме Нафтуся видобувається на родовищі під назвою "Нафтуся", в центральній частині курортного міста. Сам Трускавець знаходиться у західній частині України, за 100 кілометрів від Львова.

Хімічний склад, властивості та користь Трускавецьких мінеральних вод

Цілющі властивості Нафтусі містяться в її унікальному складі її хімічних речовин. В Інституті географії Національної Академії наук України говорять, що замінників у цієї води немає на цілій планеті. Кількість органічних речовин в мінералізованій речовині може коливатися від 1 до 36 грам на 1000 мілілітрів. Експерти довго не могли повірити в таку високу концентрацію. Це не дивно, адже найбільш схожі на неї "конкуренти", наприклад, води Баден-Бадена поступаються за цим показником щонайменше на 50%.

Вміст органічних речовин у мінеральній воді «Нафтуся» — від 1 до 36 грам на літр. В порівнянні з водами Баден-Бадена, Вісбадена, Бад-Кіссінгена, - це просто уніальне явище. Середня щільність органічних речовин у Нафтусі подекуди вища у 35 разів.

Нафтуся є слабомінералізованою гідрокарбонатно магнієво-кальцієвою рідиною, з високою концентрацією нафтових речовин. Саме через такий хімічний склад, Нафтусі властивий запах нафти. Трускавецька вода є унікальним явищем і чудовим цілющим засобом від багатьох хвороб.

"Нафтусю" іменують продуктом підземного біотехнологічного процесу модифікації пластових бітумів за участю автохтонних мікроб у водорозчинні органічні сполуки, якими насичується інфільтрована вода з атмосфери.

Показання: корисні властивості

Мінеральні води типу Нафтуся приваблюють до Трускавця на оздоровлення щонайменше десятки тисяч медичних туристів щороку. Все завдяки їх оздоровчим властивостям при проблемах з:

  • Запальними процесами в органах і тканинах;
  • При потребі виведення піску та каменів невеликого розміру з нирок і жовчного міхура;
  • Для нормалізації метаболічних процесів;
  • Для покращення діяльності шлунково-кишкового тракту;
  • Для підтримки підшлункової залози;
  • Для усунення запальних процесів в нирках, сечових і жовчних шляхах, кишечнику.

Мінеральна вода Нафтуся дуже добре виводить з організму різноманітні шкідливі речовини: шлаки і токсини. При діатезі, пієліті і циститі, а ще гепатиті, холангіті, гепатохолециститі і холециститі вона активно використовується в лікуванні в курортних санаторіях і водолікарнях. Курорт притягує до себе найкращих медичних працівників, які знають свою справу на 100%.

Інформація надається для загального ознайомлення! Призначати лікування мінеральною водою повинен тільки лікар! Зверніться до професійних курортних лікарів за консультацією перед вживанням Нафтусі в лікувальних цілях!

 Чи правда що Нафтуся шкодить зубам

Якщо ви були в Трускавці, то помітили, що мінеральну воду всі туристи вживають з особливих посудин. Конфігурація цих виробів дозволяє ковтати напій без її контакту з зубами і ротовою порожниною, але для чого вони так роблять? Ці посудини купують не з проста, а називаються вони куманцями (куманець).

При контакті з киснем мінеральна вода швидко набуває жовтого кольору, а згодом може стати навіть коричневою. Якщо часто вживати її без особливого посуду, як буденну воду, то швидше за все потемніють і зуби, що може спровокувати не надто естетичний вигляд. Крім цього посудина допомагає дозувати порції: воду треба випивати не поспішаючи, малесенькими ковтками – так вона краще засвоюється.

Як правильно вживати Нафтусю

Об’єм води, кратність вживання, питний режим залежить від стану здоров’я і наявності супутніх хвороб.

У стадії затишшя набутого пієлонефриту, циститу, простатиту доза мінеральної води призначається в розрахунку 5-7 мл на 1 кілограм ваги хворого, в середньому вона становить 300-500 мл на один прийом. Воду треба випивати прохолодною або ж трохи нагрітою 3 рази на день за годину до їжі. У лікувально-питному режимі можливі відмінності, які залежать від наявності супутніх хвороб шлунково-кишкового тракту, печінки.

Потрібно з обережністю призначати питне зцілення пацієнтам з єдиною ниркою. В такому випадку на іншу нирку падає подвійне навантаження, і вона працює на межі власних активних можливостей.

Хворим пацієнтам з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритом, з підвищеною секреторною функцією призначають Нафтусю, як слабомінералізовану воду, за 1,5 години до їжі, а вода з джерела No12 – за 1 годину до їжі в числі 100-150 мл на прийом 3 рази в день теплою (37-40 оС, випивати швидко). Встановлено, що через 30 хв. трапляється абсолютна евакуація прийнятої всередину Нафтусі зі шлунка. Нарешті, прийом 2-х різних за значенням мінеральних вод не призводить до змішування їх в шлунку і терапевтичне значення однієї води від цього в жодному разі не знижується.

При супутньому гастриті з секреторною недостатністю "Нафтусю" треба застосовувати прохолодною або ж нагрітою до 18-20 С за 1 годину до їжі, а мінеральна вода джерела № 1 – об’ємом 100-150 мл, прохолодною або ж за температури 18-20 С за 15-20 хв.до їжі (пити повільно). У разі якщо під час хвороби з'являються закрепи, можливо брати для себе воду джерела № 2 (дозування і режим такі ж, як для води джерела № 1).

Чи можна вживати Нафтусю та алкоголь одночасно

Одночасне вживання алкогольних напоїв та лікувальних мінеральних вод категорично не рекомендується. Також немає даних, які б підтвердили безпечність вживання Нафтусі з похмілля, оскільки є небезпека загострення хронічних захворювань. Не варто думати, що Нафтуся звичайна магазинна мінералка, якою «лікуються» після застілля. Це лікувальний засіб до якого потрібен спеціальний підхід та консультації зі спеціалістами, особливо якщо ви маєте намір вживати алкоголь.

Протипоказання та побічні явища

Окрім показань, як і у будь-якого лікувального засобу є свої протипоказання та побічні ефекти. Самостійне призначення вживання Нафтусі в лікувальних цілях категорично заборонене. За наявності протипоказань вживання мінеральної води може нашкодити загальному стану здоров’я, або загострити перебіг хронічних захворювань.

Мінеральна вода Нафтуся протипоказана при таких захворюваннях:

  • Грудна жаба (стенокардія);
  • При ішемічній хворобі серця;
  • Хронічні запальні процеси в печінці та цироз;
  • Гіпертонія третього ступеня;
  • Діабет важкої форми;
  • Хронічний гломерулонефрит.

Варто зазначити, що споживання Нафтусі не є суворо забороненим для даних категорій пацієнтів, але потребує обов’язкової попередньої консультації з лікарем та можливо додаткових заходів діагностики.

Чи правда що Нафтуся вимиває калій з організму

Згадок про те що Нафтуся вимиває калій з організму людини у вільному доступі немає. Деякі туристи вважають, що внаслідок сечогінної функції мінеральної води, з організму може вимиватися кальцій та магній, тому потрібно вживати препарати для їх поповнення. Але офіційного підтвердження цьому немає, потрібно індивідувально проконсультуватися з лікарем.

Чи існують у Нафтусі аналоги

Інститут географії НАНУ однозначно стверджує – аналогів за межами України у лікувальної мінеральної води Нафтуся немає. Досить схожими за складом та властивостями є мінеральні води сусідньої Східниці. Можливо в майбутньому «оригінальну» трускавецьку Нафтусю можна буде замінити мінеральними водами з джерел сусіднього Борислава, але їх склад та властивості поки що не до кінця вивчені.

Дещо схожі джерела можливо знайти в Уругваї, Росії та Азербайджані. Місцеві експерти вважають, що подібність цих мінеральних вод не означає 100% аналогію. Замінити Нафтусю в більшості випадків неможливо.

Відгуки та коментарі