Ви знайдете блискавки в усіх елементах одягу - найчастіше в штанах, сукнях або куртках. Дивно, що вони були з нами понад 100 років! У 1917 році Гедеон Сундбек запатентував свою версію застібки-блискавки, яку ми знаємо в дуже подібній формі донині на сайті https://zipper.com.ua/catalog/27-molnii (застібку-блискавку він винайшов ще в 1913 році). Але спочатку його винахід не був визнаний у світі пошиття одягу. Популярність блискавок принесла перша світова війна та замовлення на тисячі блискавок, розміщених армією США (вони використовували їх для льотних костюмів та рятувальних жилетів - завдяки цьому одяг можна було одягати швидше, крім того, він був набагато легшим). Після війни блискавки знову впали в забуття, а в 1930-х роках вони стали популярними в повсякденному одязі (штани, спідниці, сукні).

Минуло майже двадцять років, перш ніж швейну промисловість переконали широко використовувати нову застібку. Вона допомогла у цій кампанії, демонструючи ідеальні блискавки для дітей, які можуть використовувати їх, щоб швидко одягтися.

Сумна казка про історію застібки-блискавки

Гедеон Сундбек був зі Швеції, але одружившись, він почав працювати на фабриці свого тестя в США. Батько його дружини роки удосконалював блискавку (патент 1891). Однак ідея розробити конструкцію на основі ряду гачків та петель, що відкріплюються під невеликим натягом, не мала успіху. Цей тип застібки ніколи не можна використовувати в одязі, тож їх використовували лише виробники сумок та взуття. Світ чекав прориву, коли раптом у родину Гедеона потрапила трагедія.

Ельвіра, дружина Гедеона, померла через два роки після весілля - в 1911 році. Смерть дружини мотивувала інженера працювати. Він робив усе, щоб не збожеволіти від відчаю, тому намагався відволікти свої думки від сумної реальності. Свою увагу він присвятив блискавкам. Він створив точні креслення різних конструкцій замків і, нарешті, після двох років зусиль, у 1913 році, він запатентував рішення, яке зазвичай використовується донині.

Блискавка в лінгвістиці

Слово "замок" є омонімом - воно має багато значень, однакове написання та вимову. Ми знаємо, наприклад, замок на двері і, звичайно, блискавки.

Фразеологія також не байдужа до слова "замок". Цей вислів означає побудову чогось великого на непостійних засадах або обґрунтування високих ідей на безглуздих аргументах. Вокал завжди охоче тягнувся до цього мотиву, переробляючи фразеологію або розміщуючи його в зовсім іншому контексті. Пам'ятаєте пісню леді Панк "Замки на піску".